O Produkcie

Podłogi lite

Podłogi lite wykonane są w stu procentach z jednego kawałka drewna szlachetnego, na przykład dębu czy jesionu. Warstwa użytkowa produktu to aż 7 mm, co daje możliwość ich wielokrotnego cyklinowania po latach użytkowania. Do produkcji nie wymagają użycia kleju ani sklejki, co sprawia iż jest to produkt wysoce ekologiczny i naturalny.

Cechą podłogi litej jest możliwość występowania skurczu deszczułek parkietu w okresach suchych (lato/zima), i ich zanik w okresach zwiększonej wilgotności (wiosna/jesień). Walory deski litej docenią szczególnie użytkownicy wnętrz, w których nie zastosowano ogrzewania podłogowego.

Podłogi warstwowe

Podłogi warstwowe są produkowane są na podkładach sklejkowych lub z drewna iglastego. Warstwa drewna szlachetnego, w zależności od produktu, może wynosić 2-6 mm. Zastosowanie warstw o przeciwnym ułożeniu słojów, produkty warstwowe są bardziej odporne na zmiany temperaturowo-wilgotnościowe.

Użyte podczas produkcji, kleje o wysokiej odporności na wilgoć D4, powodują iż podłoga jest wytrzymała i długowieczna. Walory tego rodzaju podłóg docenią przede wszystkim, użytkownicy wnętrz w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. W przypadku zastosowania warstwy użytkowej 4-6 mm, możemy utrzymać żywotność podłogi zbliżoną do podłogi litej.

Instrukcja użytkowania

Protokół wygrzewania